Najlepsze książki dla 5-latków — zabawne i edukacyjne czytanie

Najlepsze książki dla 5-latków do czytania i uczenia się

Książki dla 5 latka – książki dla przedszkolaka

Książki dla 5 latka – książki dla przedszkolaka

Dla pięciolatka warto kupić książki, które:

  • Rozwijają wyobraźnię i pomagają stworzyć własne światy. Książki takie jak “Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, “Baśnie Andersena” czy “Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to tytuły, które pozwalają dziecku na stworzenie własnego świata i przeżycie niesamowitych przygód.
  • Uczą poprzez zabawę i pomagają rozwinąć umiejętności matematyczne, jak np. książki z serii “Liczebniki od 1 do 10” autorstwa Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej czy “Wielka Księga Liczb” autorstwa Iwony Chmielewskiej.
  • Poruszają ważne tematy i uczą moralności, jak np. książka “Mały Książe” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego czy “Dlaczego mamy oczy?” autorstwa Aliny Wojtania.

Książki, które uwielbiają przedszkolaki!

Przedszkolaki to wyjątkowy rodzaj dzieci, które uwielbiają książki. Książki dla 5 latka są zwykle pełne kolorowych ilustracji i prostych historii. Są one idealne dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Oto kilka książek, które przedszkolaki uwielbiają:

“The Cat in the Hat” Dr. Seussa to klasyczna historia o dwóch dzieciach, Sally i Tobi, oraz ich niecodziennym gościu – Kotku w Czułku. Kotek przybywa do domu dzieci w momencie, gdy rodzice są poza domem i od razu robi bałagan. Dzieci muszą go powstrzymać przed zrobieniem jeszcze większej awantury. “The Cat in the Hat” to świetna lektura dla przedszkolaków, pełna humoru i niespodzianek.

“Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?” autorstwa Billa Martin Jr. to kolejna propozycja na ciekawe lektury dla najmłodszych. Książka opowiada o poszukiwaniach małego chłopca ptaka, który uciekł mu z ręki. Podczas swoich poszukiwań chłopiec spotyka różne zwierzaki: niedźwiedź brunatny, krowa, żaba itd., a każde z tych zwierzaczek ma coś do powiedzenia o tym, gdzie może być ptak. “Brown Bear…” to świetna propozycja na wspólne czytanie ze starszym rodzeństwem lub rodzinami przyjaciół.

“Make Way for Ducklings” autorstwa Roberta McCloskey’ego to opowieść o małych ducklings (krzyklicach), które musza się przedostać przez duże miasto Boston, aby dotrzeć do parku Public Garden i tam rosnąć i żyć sobie spokojnie. Podczas drogi maluchy spotykaj ćwiczebnika policji Mr Gulliver’a oraz psa Bostona – Mike’a Wazowskiego (który jest tak naprawd czarnym labradorem). Ksiaka uznana jest za jeden ze stuletnich bestsellerow literackich USA!

Jakie książki warto kupić dla 5-latka?

Dla pięciolatka warto kupić książki, które będą miały dużo obrazków i będą łatwe do przeczytania. Dobrym wyborem będzie także książka z dużymi literami i prostymi słowami. Książki dla pięciolatków powinny być również interesujące i pełne ciekawych historii.